Na terenie ośrodka organizujemy:

    konferencje, zjazdy, spotkania integracyjne, wesela(do 50 os.), zabawy, dyskoteki, wieczorki zapoznawcze, karaoke, zabawy na powietrzu w naszej pięknej altanie, przy wtórze muzyki biesiadnej (może być na żywo), pieczenie kiełbasek, dziczyzny, jagnięciny, dla najmłodszych plac zabaw, konsole do gier,

 

Możemy zorganizować:

    paintball, quady, samochody 4x4, parasailing, techniki linowe, ściana wspinaczkowa, waterball, walki sumo, orienteering_geocaching, strzelectwo, loty samolotem AN-2, spływ pontonem, nurkowanie, wyprawy off-road, szkolenia surwiwalowe, wycieczki ścieżkami dydaktyczno-przyrodniczymi z przewodnikiem, Atrakcje zimą…

 

W pobliżu

    sklep spożywczy, przystanek PKS, kąpielisko „Raj”, ścieżki dydaktyczno-przyrodnicze, szlaki piesze, rowerowe, konne, wyciągi narciarskie:Ropienka, Arłamów, Brzegi Dolne, Ustrzyki Dolne, góry lasy idealnie nadające się do spacerowania, grzybobrania, polowania, stawy i rzeka do wędkowania.

Okolica

Park Krajobrazowy Gór Słonnych

Położenie naszego ośrodka na terenie Parku Krajobrazowego Gór Słonnych powiatu bieszczadzkiego sprawia, ze dla wszystkich miłośników natury jest to wymarzony teren do spędzania wolnego czasu, aktywnie jak i pasywnie rozkoszując się czystym powietrzem i pięknymi widokami. Jego powierzchnia wynosi 56 032 ha. Na obszarze Parku znalazły się w całości lub części gminy województwa podkarpackiego: Lesko, Olszanica, Sanok, Tyrawa Wołoska, Ustrzyki Dolne oraz Sanok - miasto. Według podziału fizjograficznego Park obejmuje północne fragmenty Gór Sanocko - Turczańskich przechodzących w Pogórze Przemyskie. Wschodnią granicę Parku stanowi granica państwowa z Ukrainą na odcinku Bandrów - Arłamów, od południa - linia drogowo - kolejowa na odcinku Ustrzyki Dolne - Lesko. Zachodnia granica biegnie doliną Sanu od Monasterca po Dobrą i wreszcie północna - granicą administracyjną gminy Ustrzyki Dolne. Park obejmuje swoim obszarem typowe dla Karpat Wschodnich pasma górskie: Gór Słonnych i Chwaniowa. 

Szlak architektury drewnianej

Szlak Architektury Drewnianej w województwie podkarpackim, o łącznej długości 1202 km, podzielony jest na 9 tras. Najbliższa z nich(na trasie do naszego ośrodka) to trasa nr III:

Trasa nr III (ustrzycko-leska) – 118 km

Ustrzyki Dolne

Łodyna – cerkiew greckokatolicka pw. Archanioła Michała z 1862 r.

Liskowate – cerkiew parafialna greckokatolicka pw. Narodzenia NP Marii z 1832 r.

Wojtkowa – cerkiew greckokatolicka pw. Narodzenia Bogarodzicy z 1910 r.

Roztoka – cerkiew greckokatolicka pw. Pokrow Przeświętej Bogarodzicy z 1936 r.

Kuźmina – cerkiew greckokatolicka pw. Świętego Dymitra z 1814 r

Średnia Wieś – kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NP Marii z 2. poł. XVI w.

Stefkowa – cerkiew greckokatolicka pw. Świętej Paraskewy z 1840 r.

Równia – cerkiew greckokatolicka pw. Pokrow Przeświętej Bogarodzicy z pocz. XVII w.

Wariant III a. Ustrzyki Dolne – Chmiel

Hoszów – cerkiew greckokatolicka pw. Św. Mikołaja z 1939 r.

Rabe – cerkiew greckokatolicka pw. Świętego Mikołaja z 1858 r.

Żłobek – cerkiew greckokatolicka pw. Narodzenia Bogarodzicy z 1830 r.

Czarna – cerkiew greckokatolicka pw. św. Dymitra Męczennika z 1834 r.

Bystre – cerkiew greckokatolicka pw. św. Michała Archanioła z 1902 r.

Michniowiec – cerkiew greckokatolicka pw. Narodzenia Bogarodzicy z 1863 r.

Polana – cerkiew greckokatolicka pw. Świętego Mikołaja z 1790 r.

Smolnik – cerkiew greckokatolicka pw. Archanioła Michała z 1791 r.

Chmiel – cerkiew greckokatolicka pw. św. Mikołaja z 1904 r

Arłamów

W latach 70. XX w. na terenach zniszczonej wsi powstał Ośrodek Wypoczynkowy Urzędu Rady Ministrów. W oficjalnych dokumentach rządowych oznaczany był kryptonimem "W-2" ("W-1" to Łańsk koło Olsztyna). Oprócz Arłamowa ośrodek obejmował tereny wsi: Borysławka, Grąziowa, Jamna Górna, Jamna Dolna, Krajna, Kwaszenina, Łomna i Trójca, łącznie 23 000 ha. Całość otoczono wysokim na 3 m ogrodzeniem z siatki o długości ponad 80 km. W ogrodzenie wkomponowane były przejścia dla zwierząt, tak skonstruowane, by dało się przejść tylko w kierunku do środka. Wewnątrz ogrodzonego terenu znalazł się także rezerwat Turnica. Wszystkie drogi dojazdowe zamknięte były stalowymi szlabanami i strzeżone przez uzbrojone patrole wojskowe. Ośrodek służył jako miejsce polowań dla elity partyjno-rządowej oraz ich gości z "bratnich krajów". Dla nich też zostało zbudowane specjalne lotnisko w Krajnej w pobliżu Birczy.

Po wprowadzeniu stanu wojennego w Arłamowie internowany był na początku 1982 r. przewodniczący "Solidarności" Lech Wałęsa. W 1989 r. ośrodek rządowy uległ likwidacji, a dawny hotel został przejęty przez gminę Ustrzyki Dolne. Posterunki przy wjazdach przetrwały do połowy 1991 r.

Ustrzyki Dolne

Miasto w woj. podkarpackim, stolica powiatu bieszczadzkiego, położone nad rzeką Strwiąż. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Ustrzyki Dolne. W latach 1944-1951 miasto należało do Związku Sowieckiego (znalazło się w Polsce w ramach umowy o zmianie granic). W latach 1975-1998 miasto administracyjnie należało do woj. krośnieńskiego.
Leży na wysokości ok. 480 m n.p.m., na trasie małej i dużej pętli bieszczadzkiej.

Jezioro Solińskie (Solina)

W wodach tego zbiornika występuje duża rozmaitość gatunków ryb, głównie sandacze oraz okonie, ale również duże okazy boleni, leszczy i płoci. Na całym zbiorniku obowiązuje strefa ciszy (zakaz używania silników spalinowych, nie dotyczy Policji i WOPR). Jego szczególną cechą (w porównaniu z akwenami nizinnymi) spowodowaną wpływem wysokich brzegów jest zmienność i nieprzewidywalność wiatrów. Zbiornik ma bardzo rozwiniętą linię brzegową (ok. 166km przy średnim stanie wody), z licznie występującymi zatoczkami – ujściami strumieni. Większość nadających się do cumowania miejsc jest jednak błotnista (ze względu na wahania lustra wody) lub kamienista. Poza okolicami Polańczyka na jeziorze znajduje się tylko kilka dostępnych przystani o bardzo ograniczonej infrastrukturze. Zbiornik Soliński (nazywany również Jeziorem Solińskim) jest jednak dość popularny wśród żeglarzy i kajakarzy, ze względu na walory krajobrazowe i mniej "skomercjalizowany" charakter niż np. Kraina Wielkich Jezior Mazurskich.

Kalwaria Pacławska

Osada założona przez Andrzeja Maksymiliana Fredrę w 1665. Obecnie Sanktuarium Męki Pańskiej i Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na szczycie góry o wysokości 465 m n.p.m. znajduje się klasztor franciszkanów, kościół oraz dom pielgrzyma. Usytuowanie kalwarii na wzgórzach wykazuje duże podobieństwo do krajobrazu wokół Jerozolimy. Droga krzyżowa ma długość ok. 1,6 km. Na wzgórzach znajduje się 35 murowanych i 7 drewnianych kaplic kalwaryjskich.Lokalizacja klasztoru w tym terenie związana była z koncepcją tworzenia szeregu twierdz nad rzeką Wiar, które za zadanie miały wzmacniać "bramę przemyską". W czasie budowy założenia klasztornego rozpoczęto prace przy wznoszeniu fortyfikacji wokół obiektów franciszkańskich. Kościół i klasztor otoczono pięcioboczną fortecą bastionową. Po stronie zewnętrznej wytyczono fosy. Z lotu ptaka linie zewnętrzne kreśliły obraz gwiazdy.

YachtGuru - wynajem w Chorwacji Spływy kajakowe Krutynią Kajaki Krutynia wyprawy trekkingowe http://www.laflora.pl/ http://skyclinic.pl/
Copyright by www.wojtkowka-bieszczady.pl Wszystkie prawa zastrzeżone.